KONST / Litografier / Färglitografi 10615569
*
nr 1061 5569
Erik H Olson
(1909-1995), Sverige
Färglitografi, Erik H Olson (1909-1995), HC-upplaga, bladets mått: 73x62
Erik H Olson, svensk målare, grafiker, skulptör och designer, född 1909, död 1995.
Följerätt
Utrop:
800 kr
Såld:
700 kr
Sista tid för bud online:
måndag 10 oktober 2016
kl 18:12:06
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
9/10 19:20:57
1
150 kr
9/10 22:53:51
2
150 kr
9/10 22:53:51
1
150 kr (Budbetjänt)
9/10 22:54:53
2
200 kr
10/10 17:18:13
3
300 kr
10/10 17:57:43
4
400 kr
10/10 17:58:58
3
450 kr
10/10 18:02:56
4
600 kr
10/10 18:07:06
3
Vinnande bud
10/10 18:08:02
3
justering av budtak
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Erik H Olson
Erik H Olson, svensk målare, grafiker, skulptör och designer, född 1909, död 1995.
Läs mer om Erik H Olson
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: erik h olson färglitografi grafik hc-upplaga litografi litografier litografiskt blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
5020 Färglitografi
Bert Håge Häverö (1932-2014), Sverige. Signerad, n..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 20:47
-
5142 Färglitografi
Gunnar von Gegerfelt (1926 - 2012), Sverige. Utsik..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:08
-
6013 Färglitografi
Jan Andersson (f. 1955), Sverige. Signerad, numrer..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 20:59
-
4186 Färglitografi
Kejsar Calle Sunesson (f. 1926), Sverige. Brudpar...//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 20:52
-
6007 Färglitografi
Lars Eklind. Signerad, numrerad 50/100, daterad -5..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:55
-
6309 Färglitografi
Olle Bonniér (1925-2016), Sverige. Signerad, numre..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 20:16
*
Erik H Olson
Erik H Olson, svensk målare, grafiker, skulptör och designer, född 1909, död 1995.
Läs om budbetjänten
Läs mer om Erik H Olson
nr 1061 5569
Erik H Olson
(1909-1995), Sverige
Färglitografi, Erik H Olson (1909-1995), HC-upplaga, bladets mått: 73x62
Erik H Olson, svensk målare, grafiker, skulptör och designer, född 1909, död 1995.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 800 kr |
Såld: | 700 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 10 oktober 2016 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
9/10 19:20:57 | 1 | 150 kr |
9/10 22:53:51 | 2 | 150 kr |
9/10 22:53:51 | 1 | 150 kr (Budbetjänt) |
9/10 22:54:53 | 2 | 200 kr |
10/10 17:18:13 | 3 | 300 kr |
10/10 17:57:43 | 4 | 400 kr |
10/10 17:58:58 | 3 | 450 kr |
10/10 18:02:56 | 4 | 600 kr |
10/10 18:07:06 | 3 | Vinnande bud |
10/10 18:08:02 | 3 | justering av budtak |
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Erik H Olson
Erik H Olson, svensk mÃ¥lare, grafiker, skulptör och designer, född 1909, död 1995.Läs mer om Erik H Olson
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: erik h olson färglitografi grafik hc-upplaga litografi litografier litografiskt blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
5020 Färglitografi
Bert Håge Häverö (1932-2014), Sverige. Signerad, n..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 20:47 -
5142 Färglitografi
Gunnar von Gegerfelt (1926 - 2012), Sverige. Utsik..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:08 -
6013 Färglitografi
Jan Andersson (f. 1955), Sverige. Signerad, numrer..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 20:59
-
4186 Färglitografi
Kejsar Calle Sunesson (f. 1926), Sverige. Brudpar...//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 20:52 -
6007 Färglitografi
Lars Eklind. Signerad, numrerad 50/100, daterad -5..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:55 -
6309 Färglitografi
Olle Bonniér (1925-2016), Sverige. Signerad, numre..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 20:16